ثبت نام آگهی های استخدامی شرکت نیک اندیش کاملا رایگان است
آگهی های استخدامی که در دیگر سایت ها با نام شرکت مهندسی نیک اندیش اصفهان منتشر می شوند دارای اعتبار نیستند
عناوین ویژه سایت
شما اینجا هستید:
خط کشی سرد یا اکریلیک ترموپلاست

به طورکلی رنگهای سرد در فرمهای پایه حلالی شامل رنگهای ترموپلاستیک و کلرو کائوچو بوده و جهت اجرای خطوط راهنمای جاده در مناطق خشک و کم رطوبت به کار میرود . رنگهای اکریلیک ترموپلاست بر پایه رزین اکریلیک ترموپلاست می باشد و چسبندگی نسبتاً خوبی بر روی سطوح آسفالته از خود نشان می دهند و از این رنگها برای علامت گذاری یا خط کشی سطوح آسفالته یا سیمانی خیابانها و مراکز رفت و آمد استفاده می شود . لازم به توضیح است برای اینکه این رنگها در برابر رنگ پریدگی مقاوم باشند و چسبندگی کاملی بر روی سطوح ایجاد کنند باید روشهای اجرائی و نظارت بر نحوه خط کشی را دقیقتر اعمال نمود.

چنانچه این رنگها ی سرد دارای فرم بر پایه آب تولید شود آن را اکریلیک امولسیون بر پایه آب یا اصطلاحاً واتر بیس خواهیم نامید .

بطور کلی خصوصیت و میزان بازتاب نور را از یک سطح رنگ شده که به شکل انعکاس آینه ای باشد ، برق رنگ نامیده میشود . میزان بازتاب نور بستگی به ترکیبات رنگ دارد و این بازتاب از رنگ مات کامل شروع میشود و به رنگ کاملاً براق خاتمه می یابد .

درجات براق بازتاب رنگ عبارت از خصوصیات و حالت رنگی است که پس از بکار بردن ، نور را به خود جذب و مانع از بازتاب آن می گردد .

درجات برق بازتاب عبارتند از :

1– رنگ مات ( Fiat or Matt ): اصولاً فاقد برق بوده و چنانچه از زوایای مختلف روی سطحی که بارنگ مات رنگ شده نگاه کنیم ، برقی مشاهده نمی شود .

2 – رنگ مات پوسته تخم مرغی ( Eggshell Flat ): رنگی است که برق آن نزدیک به برق پوسته تخم مرغ باشد .

3 – رنگ براق پوسته تخم مرغ   : ( Eggshell Gloss) حدود بازتاب این نوع رنگ به میزان برق پوست تخم مرغ براق می باشد .

4 - رنگ نیمه براق ( Semi Gloss ) رنگی است که بازتاب نور آن در حد متوسط باشد .

5 – رنگ براق کامل ( Full Gloss ): این نوع رنگ شبیح سطح آینه بوده و چنانچه از زوایای مختلف روی سطحی که با این رنگ ، رنگ شده باشد نگاه کنیم ، بازتاب نور را مشاهده خواهیم کرد .

رنگ مصرفی ترمو پلاستک سرد یک جزئی بوده یعنی رنگ برای خشک شدن به جزء دیگری ( به غیراز حلال ) نیاز ندارد یعنی ماده سخت کننده ای  Harderبرای استعمال این رنگ مورد نیاز نمی باشد .


دسترسی سریع به محتویات سایت
امکانات ما روی نقشه
فراهم شده در شرکت فنی مهندسی پویا پندار پیشرو
قدرت گـرفته از سیستم مدیریت محتوا و سایت ساز:
کلیه حقوق اين پرتال به شرکت مهندسی نیک اندیش تعلق دارد
هر گونه کپی برداری بدون مجور منع قانونی دارد